Proč je dobré na téma budoucí bakalářky myslet co nejdřív?

Je to už fakt hodně let, mnoho dovolených, dvě děti, několik firem a projektů, co uplynulo od mého prvního ročníku na vysoké škole. A díky všem těm událostem co se staly a taky díky tomu, že jsem musela, a ke konci i chtěla opustit své podnikání, mi došlo, že jsem psaním bakalářky a následně diplomky, jen mrhala svým časem a talentem … Sem si jistá, že kdybych se nad tím zamyslela už tehdy, bylo by všechno dnes jinak. Jediné co mne omlouvá je, že jsem byla hodně mladá, vysokou školu jsem začínala studovat v 17 letech a to o svém životě fakt nemůžete vědět vůbec nic. 

Mohlo to být jinak

Jsem si jistá, že kdybych se o budoucí bakalářskou práci zajímala dřív, už v prvním ročníku, nebo alespoň koncem druháku, využila bych ten čas a možnosti vysokoškolského studia na plno pro sebe a svoji práci nebo podnikání.

Netrápila bych se pak dalších devět let v práci, která mi sice skvěle vydělávala, ale mne tak strašně nebavila, že jsem kolikrát předstírala nemoc, abych tam nemusela. I když jsem pak musela makat 3x rychleji, aby bylo vše hotové. 

Využila bych svůj potenciál i potenciál vysoké školy na plno a psaní bakalářky by bylo mým vstupním dopisem do života podnikání nebo zaměstnání. 

Možná se i vám blíží termín výběru tématu bakalářské práce. Možná, že k odevzdání bakalářské práce vás nyní dělí jenom několik měsíců. A ačkoliv se to může zdát jako neskutečně dlouhý čas, ve kterém stihnete několik večírků (možná i festivalů)… nenechte se svést tímhle pocitem. 

Čas beží…

Čas běží neskutečně rychle nám všem. Na vejšce je super, že se čas dělí na čas strávený ve škole a čas stráveny na večírku.

Za chvíli však přijde pokyn ze studijního oddělění, že máte nahlásit téma bakalářské práce a vašeho vedoucího, který vám u psaní bude mentorem a leadrem. A možná, když se nyní zhlédnete v nějakém fakt super skvělém profesorovi, zjistíte, že má plno na příští 3 roky dopředu. I to se může stát.

Vysoká škola má obrovský potenciál… Proč jej nevyužít na maximum? Vysledovat co vás opravdu baví, o co se zajímáte? Možná je to „jen“ pití kávy v kavárně na rohu a možná je to díky tomu váš budoucí podnikatelský záměr. Kdo ví? 

Je fakt, že když si vyberete téma, které vás zajíma a baví, psaní vám půjde 100x snáz. Psaní pro vás nebude utrpení, jak to má většina vysokoškoláků…

Pokud se o to nebudete aktivně zajímat, čas uteče a vy budete psát bakalářku na téma, kterému možná budete rozumět, ale bavit vás až tolik nebude.

A co víc, možná si budete myslet, že je to to pravé pro vás…

A nakonec… po několika dětech, po několika letech v práci, po mnoha večírcích a dovolených, zjistíte… že když byste se tenkrát víc zajímali, byli byste dnes asi někde úplně jinde 🙂

Pomáhám ženám skloubil podnikání a rodinný život. Hledám cesty, jak být úspěšná a samostatná žena, podnikatelka, ale i máma a partnerka. podrobněji o mne si přečtete tady >>
Komentáře