Proč je dobré na téma budoucí bakalářky myslet už v prvním ročníku?

škola se pro mne teprve otevřela a už mám myslet na bakalářku?

Je to už fakt hodně let, mnoho dovolených, dvě děti, několik firem a projektů, co uplynulo od mého prvního ročníku na vysoké škole. A díky všem těm událostem co se staly a taky díky tomu, že jsem musela, a ke konci i chtěla opustit své podnikání, mi došlo, že jsem psaním bakalářky a následně diplomky, jen mrhala svým časem a talentem … Sem si jistá, že kdybych se nad tím zamyslela už tehdy, bylo by všechno dnes jinak. Jediné co mne omlouvá je, že jsem byla hodně mladá, vysokou školu jsem začínala studovat v 17 letech a to o svém životě fakt nemůžete vědět vůbec nic. 

.. přesto!

Sem si jistá, že kdybych se o budoucí bakalářskou práci zajímala už v prvním ročníku, kdybych více sledovala, co všechno můžu na škole rozvíjet. Využila bych ten čas a možnosti vysokoškolského studia na plno pro sebe a svoji práci nebo podnikání. Netrápila bych se pak dalších devět let v práci, která mi sice skvěle vydělávala, ale mne tak strašně nebavila, že jsem kolikrát předstírala nemoc, abych tam nemusela. I když jsem pak musela makat 3x rychleji, aby bylo vše hotové. 

Využila bych svůj potenciál i potenciál vysoké školy na plno a psaní bakalářky by bylo mým vstupním dopisem do života podnikání nebo zaměstnání. 

Možná jste nyní v prvním ročníku vysoké školy. Je únor, takže po prvním semestru už jste rozkoukaní, znáte své spolužáky, víte, kde je studijní oddělení, co jsou to konzultační hodiny, jak se dělají zápočty a zkoušky. Víte, že k odevzdání bakalářské práce Vás nyní dělí 2 roky a kousek. A ačkoliv se to může zdát jako neskutečně dlouhý čas, ve kterém stihneme zhruba 68 večírků (možná o nulu víc) a minimálně dva majálesy .. nenechte se svést tímhle pocitem. 

Čas beží …

Čas běží neskutečně rychle nám všem. Na vejšce je super, že se čas děí na čas strávený ve škole a na čas stráveny na večírku.

Za chvíli však přijde pokyn ze studijního oddělění, že máte nahlásit téma bakalářské práce a Vašeho vedoucího který Vám u psaní bude mentorem a leadrem. A možná, když se nyní zhlédnete v nějakém fakt super skvělém profesorovi, zjistíte, že má plno na příští 3 roky dopředu. I to se může stát.

Vysoká škola má obrovský potenciál … proč jej nevyužít na maximum? Vysledovat co Vás opravdu baví, o co se zajímáte? Možná je to „jen“pití kávy v kavárně na rohu a možná je to díky tomu Váš budoucí podnikatelský záměr. Kdo ví? 

Ale pokud se o to nebudete aktivně zajímat, čas uteče a Vy budete psát bakalářku na téma, kterému možná budete rozumět, jako jsem rozuměla já, ale bavit Vás až tolik nebude a co víc, možná si budete myslet, že je to to pravé pro Vás a po několika dětech, po několika letech v práci, po mnoha večírcích a dovolených, zjistíte .. že když byste se tenkrát víc zajímali, byli byste dnes asi někde úplně jinde 🙂

Pomáhám studentům v závěrečné fázi jejich studia s bakalářskou nebo diplomovou prací. Ukazuji, že cesta k vysněnému titulu, může být jednoduchá, zábavná a časově nenáročná.  Rozumím studentům i jejich vedoucím, znám potřeby školy a předpisy.   Vím jaké překážky se mohou na cestě k titulu objevit a učím jak se jim vyhnout nebo je překonat.  Využívám čas a potenciál studentů naplno a pomáhám jim v budoucím rozvoji. podrobněji o mne si přečtete tady >>
Komentáře